Krym.

Picture
Poznaj jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących zakątków Europy na rowerze. Zwiedzaj, odpoczywaj i delektuj się pięknymi krajobrazami i lokalnym winem.
Odkryj średniowieczne skalne miasto-twierdza Czufut-Kale,
Ogrody Pałacu Woroncowa.
Dotrzyj statkiem do Jałty w której decydowano o historii powojennej Polski
Wjedź na szczyt Aj-Petri kolejką linową.
Stolica rosyjskiego wina musującego - Nowy Świat.
A przede wszystkim przemierz rowerem najpiękniejsze ścieżki i boczne dróżki Krymu oraz poznaj jego uroczych mieszkańców. Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę na Krymie.Dzień 1 - rower ok. 20 km

Picture
Godzina 9 spotkanie w Przemyślu. Przejazd rowerowy w stronę granicy w Medyce. Przesiadamy się do busików i jedziemy do Lwowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Czeka nas mnóstwo atrakcji. Lwów w 1998 r. zostało wpisane do międzynarodowej listy spuścizny kulturologicznej UNESCO. Zaskakująca ilość zabytków, w tym trzy katedry – łacińska (Wniebowzięcia NMP), greckokatolicka (św. Jura) i ormiańska (Wniebowzięcia NMP). Odwiedzimy Park Stryjski, jeden z najpiękniejszych w Europie. Kopiec Unii Lubelskiej na wzgórzu Wysokiego Zamku, który został usypany m. in. z pól bitewnych ziem polskich, ku pamięci trzech stuleci Unii Polski i Litwy. Ze szczytu można obejrzeć wspaniałą panoramę Lwowa i najbliższych okolic miasta.
Po zwiedzaniu czeka nas kolejna atrakcja. Nocny przejazd pociągiem do Symferopola.


Dzień 2 - rower ok. 45 km

Picture
Dojazd do Symferopola, stolicy Autonomicznej Republiki Krymu. Przejedziemy do Bachczysaraju, byłej stolicy Chanatu Krymskiego panującego na półwyspie przez trzy wieki. Zakwaterowanie. Następnie krótka rowerowa zaprawa do średniowiecznego skalnego miasta-twierdzy Czufut-Kale. Droga ta opisana jest przez Mickiewicza w jednym z sonetów krymskich "Droga nad przepaścią Czufut-Kale". Zachwyca jego niezwykłe położenie na płaskowyżu otoczonym z trzech stron wysokimi urwiskami. Dla chętnych zwiedzanie bardzo dobrze zachowanego Pałacu chanów krymskich wraz z cmentarzem chanów i słynną Fontanną Łez dedykowaną ukochanej chana dilarze Bikecz. W samym sercu tatarskiego świata, spróbujemy wyśmienitej lokalnej kuchni oraz miejscowych krymskich win. Dla tych,którzy już pierwszego dnia będą chcieli się napedałować, możliwość wyjazdu rowerowego do pobliskich kanionów wokół Bachczysaraju. Wieczorem zasłużony odpoczynek po trudach pociągowej podróży.
Dzień 3 - rower ok. 60 km

Picture
Tego dnia przejazd rowerowy Bachczyaraj-Bałakława bocznymi dość wymagającymi drogami w krymskim słońcu. Po drodze przerwy na platformach widokowych (trasa przez góry). Po południu rejsik po 7-kilometrowej głęboko wciętej w ląd Zatoce w Bałaklawie, która od lat 90-ch była wielką tajemnicą lub zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej (dawna tajna radziecka baza łodzi podwodnych).W zależności od czasu i kondyncji, jako alternatywę, możemy się wspiąć na pogenueńską Twierdzę Czembało albo po prostu ochłodzić się na złotych plażach Czarnego Morza. Nocleg w Bałakławie.

Dzień 4 - rower ok. 60 km

Picture
Przejazd rowerami do Simeiz traktem carskim wiodącym przez zachodnią część Gór Krymskich. Po drodze niezapomniane widoki na południowe wybrzeże Krymu. Przejazd przez Bajdarskie Wrota - kamienny portyk z1848 roku, skąd można podziwiać Górę Kotkę. Postój w jednej z najpiękniej położonych na Krymie cerkwi - Zmartwychwstania Chrystusa na Czerwonej Skale, zbudowanej jako wotum dziękczynne za ocalenie cara Aleksandra III w katastrofie kolejowej. Nocleg w malowniczo położonym nad Morzem Czarnym kurorcie Simeiz.
Dzień 5 - rower 40 km

Przejazd rowerami do Ałupki. Spacer przepięknie urządzonymi ogrodami wokół Pałacu Woroncowa - którego każda część reprezentuje inną epokę angielskiej architektury oraz zawiera elementy orientalne. Jego kształt przypomina słynne "zęby" szczytu Aj-Petri górującej nad pałacem. Transfer stateczkiem do Jałty. Po drodze postój w Gasprze, u podnóży Jaskółczego Gniazda -neogotyckiego zameczku będącego wizytówką Krymu. Stateczkiem dopływamy do Jałty, najsłynniejszego kurortu na południowym wybrzeżu. Wieczorem czas do dyspozycji grupy. Dobry moment na zasmakowanie wieczornej atmosfery wakacyjnej stolicy. Nocleg w Jałcie.

Dzień 6 - rower 0 km

Picture
Rano jedziemy do Mishor, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki liniowej, na szczyt Aj-Petri. Na szczyt góry wjeżdża kolejka linowa o różnicy wysokości 833 m pomiędzy dolną a górną stacją. Z jednej najbardziej charakterystycznych gór Półwyspu rozlega się niesamowity widok na najpiękniejszy fragment południowego wybrzeża. Sam wjazd kolejką jest niezapomnianym przeżyciem. Następnie zwiedzanie byłej rezydenci carskiej w Liwadii -miejsce, gdzie odbyła się Konferencja Jałtańska, podczas której zadecydowano o losach Polski. Nocleg w Jałcie.


Dzień 7 - rower 70 km

Picture
Przejazd busem do Ałuszty. Następnie rowerami do Sudaka, jednego z najsłynniejszych miejsc wschodniej części południowego wybrzeża, słynącego z najlepiej zachowanej na wybrzeżu Morza Czarnego twierdzy genueńskiej z XV w. Wieczorem czas na kąpiel i wypoczynek na sudackich plażach. Nocleg w Sudaku.


Dzień 8 - rower 40  km

Rowerami pojedziemy odcinkiem uchodzącego za najpiękniejszy na Krymie, do Nowego Świata. Jest to stolica rosyjskiego wina musującego, którego recepturę opracował słynny w świecie Lew Golicyn (pochodzący spod Warszawy). Piesza wyprawa do przepięknego rezerwatu Nowy Świat ścieżką Golicyna. Zasłużony odpoczynek na plaży Nowego Świata. Po południu zwiedzanie sudackiej twierdzy genueńskiej.

Dzień 9

Powrót koleją do Lwowa.

Dzień 10

Przejazd busikami ze Lwowa do Przemyśla. Późnym popołudniem dotrzemy do Przemyśla.
Picture

Termin: 24.VII - 04.VIII. 2010                                              cena od 1790 zł

Cena obejmuje:
 • transport Przemyśl – Ukraina - Przemyśl

 • transfery na terytorium Krymu

 • opieka pilota i przewodnika

 • realizacja programu turystyczno-krajoznawczego

 • zakwaterowanie ze śniadaniami

 • asystę samochodu serwisowego, wraz ze wsparciem naszego mechanika rowerowego

 • Ubezpieczenie NNW i KL  Cena nie obejmuje:

 • obiadokolacji (70 euro)

 • wstępów do zwiedzanych obiektów, rejsy statkiem, kolejka linowa (20 euro)

 • wynajmu roweru na czas imprezy ( 60 euro)

Kolejność elementów w programie może ulec zmianie.