Wyprawa dla grup zorganizowanych min. 5 osób.

Zapomniana Galicja.

Okolice Krakowa to ziemie polskie o najbogatszych tradycjach narodowych, najlepiej zachowanych zabytkach, stanowiące przez stulecia centrum państwowości i kultury polskiej. Wędrówka rowerowa po południowowschodniej Polsce do niesamowita okazja do poznania złożonej historii regionu, urokliwych miasteczek i wiosek rozrzuconych w miejscu krzyżowania się kultur: polskiej, węgierskiej i ruskiej.

Dzień I 50km

Picture
Samodzielny przyjazd do Wieliczki spotkanie uczestników o godzinie 8.00 przy wejściu do kopalni soli „Wieliczka”. Dla osób nie chcących zwiedzać kopalni możliwość przybycia o godzinie 11.30 w te samo miejsce. Po rozjeżdżeniu i wizycie w „zamku Żupnym” pozostawiając rowery na powierzchni udajemy się wspólnie w podziemia do największej atrakcji Małopolski – kopalni soli w Wieliczce.

Kopalnia soli to miejsce którego nie da się opisać. Setki kilometrów korytarze wykutych prze wieki, dziesiątki podziemnych kościołów i pomieszczeń, podziemne jeziora to nie wszystko co zobaczymy wędrując po podziemiach dawnej kopalni.

Około 12.00 żegnając się z Wieliczka podążymy dalej w kierunku wschodnim wkraczając w królestwo przyrody Puszcze Niepołomicką, w której odwiedzimy zamek królewski a stąpnie dalej bocznymi dróżkami dotrzemy do Bochni.

W mieście tym dawniej jednym z najważniejszych w Małopolsce tak jak w Wieliczce doskonale zachowała się podziemna kopalnia soli, dziś udostępniona dla zwiedzających oraz dla szukających zdrowia, korzystając z solnych zabiegów w kopalni. My tez zdecydować będziemy mogli się na nocleg w podziemnych pomieszczeniach kopalni lub na ten standardowy w nadziemnym.

Dzień II 65 km

Picture
Dnia tego z początku wyruszymy na południe, docierając do jednego piękniejszych zamków małopolski Nowego Wiśnicza, następnie poruszać będziemy się w kierunku wschodnim w stronę Tarnowa.

Podążając dalej na wschód po niedługiej jeździe dotrzemy do doskonale zachowanego zamku – siedziby rycerskiej w Dębnie. w miejscu tym we wnętrzach zamku znajduję się muzeum wnętrz zabytkowych. Po krótkiej przerwie wyruszamy dalej w kierunku wschodnim

W mieście tym poznamy tragiczna historię Żydów małopolskich oraz innej grupy równie pokrzywdzonej w czasie II Wojny Światowej- Cyganów Polskich. By lepiej poznać ich bardzo szybko ginąca kulturę wyruszymy wspólnie ulicami miasta typowym cygańskim taborem, udając się następnie na tradycyjny romski posiłek w regionalnej restauracji romskiej.

Zatrzymując się jeszcze po drodze przy dawnym cmentarzu żydowskim wyruszymy dalej w stronę krańców polskich (Brakująca z cmentarza brama znajduje się w holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie). W niedalekiej odległości od Tarnowa zatrzymamy się na nocleg w typowym gospodarstwie agroturystycznym.

Na trasie naszej w ciągu następnych dni bardzo często spotykać będziemy niezwykłej urody kościołki drewniane na wytyczonym tutaj szlaku „drewnianej architektury małopolski” oraz cmentarze z I wojny Światowej będące świadkiem niesłychanie ciężkich walk, jakie rozegrały się na tym terenie.

Dzień III 80 km

Podążając powoli w kierunku południowowschodnim wzdłuż pojawiających się coraz bardziej na horyzoncie Karpat, dotrzemy do położonego u ich podnóża uroczego miasteczka Krosno, z doskonale zachowanych średniowiecznym układem miejskim a następnie podążać będziemy w kierunku Sanoka.

Sanok  - jest jednym z piękniejszych miast Małopolski, spacerując uliczkami Sanok, bardzo łatwo wczuć się w galicyjski klimat, łatwo usłyszeć echa historii które kształtowało miasto w przeciągu wieków.

 Najciekawszymi zabytkami miasta są: średniowieczny zamek na wzgórzu z galeria prac Beksińskiego, urodzonego w Sanoku, oraz największy w Polsce skansen budownictwa drewnianego, położonego tuz nad brzegiem Sanu, rzeki która nie raz w przeszłości stanowiła granicę.

W uroczym mieście tym spędzimy nasz kolejny nocleg. Wieczorną pora smakując regionalnej kuchni pogranicza oraz regionalnych napitków.

Dzień IV 0 km rower 20 km kajak

Tego dnia by pozwolić naszym noga odpocząć oraz by poznać piękno ziemi podkarpackiej z perspektywy rzeki, odstawimy rowery do naszej przyczepy, sami zaś kolejny odcinek naszej trasy pokonamy kajakami. Przemierzając przepiękna rzekę San z Sanoka do wioski Ulucz. Kolejna nasza noc spędzimy również w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Dla osób preferując pozostanie z rowerem i rezygnacja ze spływu kajakowego możliwość samodzielnego dotarcia do miejscowości naszego następnego noclegu – Ulucz.

Dzień V 70 km

Dzień ten rozpoczynamy nad Sanem i wzdłuż niego podążamy nasze pierwsze kilometry. Dalej zmierzamy  w kierunku Przemyśla i granicy ukraińskiej. Z prawej strony mijamy pasmo Gór Solonnych, malowniczo rysujących się na widnokręgu Pędząc po raz kolejny w kierunku doliny Sanu szybko dostaniemy się do romantycznego Przemyśla, a jeszcze przed nim do tajemniczego zamku w Krasiczynie..

Title.

Picture
W Przemyślu w którym przez setki lat krzyżowały się wpływy zarówno: polskie, ruski i węgierskie, odwiedzimy starówkę, zamek, oraz doskonale zachowane austriackie fortyfikacje twierdzy przemyskiej. W okolicy miasta spędzimy nasze kolejne dwa noclegi

Dzień VI 0 km

W dniu tym po raz kolejny odpoczniemy od rowerów, wyruszając na całodzienną wycieczkę autokarowa do pobliskiego Lwowa, pamiętajmy będziemy potrzebowali tam paszportów – jest to Ukraina.

Po całodziennym zwiedzaniu miasta powracamy wieczorem w okolice Przemyśla.

Dzień VII 75 km

Picture
Tego dnia podążając powoli na północ stopniowo żegnamy się już z regionem karpackim, wkraczając region Roztocza. Region nazywany kraina wzgórz i otwartych przestrzeni. Mało tu miast, dominują wioski, a często w każdej z nich spotkać można zarówno cerkiew jak i kościół. Przez cały dzień podążać będziemy polnymi i leśnymi dróżkami w niewielkiej odległości od granicy, docierając po południu w okolice miejscowości Radruż z przepiękna drewniana Cerkwia obronną. W miejscu tym spędzimy nasz kolejny nocleg

Dzień VIII 75 km

Podążając przez malownicze wąwozy roztocza, odwiedzając urokliwe wioski pogranicza, po południu dotrzemy do jednego z najpiękniejszych polskich miast pełnego renesansowych zabytków – Zamościa. W mieście tym spędzimy całe popołudnie oraz zostaniemy tu na nocleg.

Dzień IX 70 km

Ostatni dzień naszej przygody to podróż przez rolnicze i leśne tereny Lubelszczyzny.  W godzinach popołudniowych dotrzemy do Lublina – największego miasta Polski na wschód od Wisły. W mieście tym kończymy naszą rowerową przygodę, samodzielnie rozjeżdżając się do domów.
Picture

CENA IMPREZY: 849 zł.

CENA IMPREZY ZAWIERA:
 - Noclegi ze śniadaniem.
- Ubezpieczenie NNW i KL
- Opiekę przewodnika - pilota, realizację planu krajoznawczo-wypoczynkowego
- Transport bagażu i pomoc w przypadku awarii roweru. Asekurację samochodem.

CENA NIE ZAWIERA:
- Wyżywienia poza śniadaniami, dopłata do obiadokolacji i dwóch pikników
- Wynajem roweru - 150 zł za całą imprezę
- Napojów do posiłków poza wodą oraz sokami podczas pikników.
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów