Picture

Zielone Zasady TUbike

 

Picture
Podczas wszystkich działań firma TUbike kieruje się następującymi zasadami:

Dbałość o środowisko naturalne

Promocja zdrowego, aktywnego stylu życia

Wspieranie lokalnych społeczności

Promocja kultur regionalnych

 

Boczne dróżki – podczas każdej z naszych wypraw rowerowych podróżujemy możliwie najmniej uczęszczanymi szlakami, omijając rzesze turystów oraz zatłoczone drogi.

Zabierzemy Cię w miejsca niedostępne dla zwykłych śmiertelników, w miejsca nieskażonej przyrody, w miejsca z dala od głównych tras turystycznych. 

 

Lokalne społeczności – zawsze zwracamy uwagę na skutek, jaki nasze wyprawy przyniosą dla miejsc, które odwiedzamy, jak wpłyną na mieszkańców danego regionu, ich kulturę i styl życia. Wszędzie tam, gdzie to możliwe korzystamy z usług i pomocy mieszkańców regionu, tak by i oni korzystali z naszych podróży. Wiele szlaków przebiega przez obszary dotknięte wysoką stopą bezrobocia. Odwiedzając regiony te wspólnie wspieramy ich rozwój oraz zmniejszamy miejscowe bezrobocie.

Starannie dobieramy miejsca, w których nocujemy, zwracając szczególna uwagę, by należały one do lokalnych właścicieli. Są to zazwyczaj gospodarstwa agroturystyczne, rodzinne pensjonaty, niewielkie hoteliki a także obiekty historyczne oraz budynki charakterystyczne dla danego regionu. Unikamy noclegów w bezdusznych hotelach.

W podobny sposób starannie wybieramy miejsca naszych obiadów. Szczególną wagę zwracamy na to, aby każdy z posiłków był kolejną okazja do bliższego poznania regionu, jego lokalnych specjałów oraz muzyki.

Przed każdą z naszych wypraw przygotowujemy zestaw podstawowych słówek i zwrotów bardzo pomocnych podczas kontaktów z naszymi gospodarzami. Oczywiście nasi piloci również pełnia rolę tłumaczy. 

 

 Kultura regionu – podczas naszych wycieczek poznajecie Państwo również muzykę i obyczaje danego regionu. Niejednokrotnie miejscowi prezentują turystom ludowe instrumenty, a także przedstawiają muzyczne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Lokalni mieszkańcy organizują również koncerty dla przyjezdnych, podczas których goście raczeni są regionalnymi przysmakami. 

 

Promocja aktywnego stylu życia od najmłodszych lat  - Promujemy ekologiczny i aktywny styl życia. Wybierając się z nami na pieszy trekking bądź w podróż rowerową, zastępując tym samym samochód rowerem, wspólnie ograniczamy nasz niekorzystny wpływ na środowisko. Każdy z uczestników naszych wypraw wraca do domu z o niebo lepszą kondycją fizyczną, pełen energii i wigoru, częściej używa roweru, jako codziennego środka transportu.

P
odczas naszych wypraw rowerowych na terenie Polski na Państwa życzenie przygotowujemy foteliki rowerowe oraz przyczepkę do przewozu dzieci.
Dzieci do lat 8 podróżują z Państwem bezpłatnie (wyprawy na terenie Polski).    


 
Środowisko naturalne - Podczas postojów i spotkań z naszym kierowcą uzupełniamy Państwa bidony wodą mineralną, ograniczając w ten sposób zużycie plastikowych butelek.

Segregujemy powstałe podczas imprezy turystycznej odpady. Unikamy używania opakowań i naczyń jednorazowych, zamiast nich używamy przedmiotów wykonanych z wikliny, drewna oraz naczyń wielokrotnego użytku.

Rezygnując do minimum druk materiałów reklamowych i ulotek korzystnie wpływamy na środowisko. Wszystkie materiały drukowane są na papierze pochodzącym z recycling. 

  
Zwracamy szczególna uwagę by wszystkim naszym współpracownikom równie bliskie były zasady naszej firmy.

 

 

 

Picture
Picture