"Kapadocja - Dla Zuchwalych"
1 - 10 maj 2010                                                                                         2199 zł

Jeśli spokojna jazda i delektowanie się piekna pogodą, słońcem, tajemniczymi miejscami oraz piknikami w uroczej sceneri to wciąz za mało.....
Jeśli aby poczuć że żyjesz konieczny dla Ciebie jest dziki pęd, łzy od prędkości w oczach a czasem strach, " Kapadocja dla Zuchwałych" to wyprawa dla Ciebie.

Mapa Wyprawy

Picture

 Dotrzyj tam gdzie nie dotarl jeszcze żaden rower!!! Podejmij wyzwanie i przeżyj z nami niezapomnianą przygodę. Poczuj wiatr wyciskający łzy z oczu, ból zmęczenia i satysfakcje z dotarcia na szczyt.

Picture
Czy jesteście gotowy na wyprawę na Księżyc???
Wyruszając z nami do Kapadocji nie będziecie potrzebowali skafandra a jedynie wiarę że to co widzicie jest rzeczywistością a nie żartem Waszej wyobraźni.

Niesamowity, wręcz niewiarygodny krajobraz pełny baśniowych kominów i grzybów skalnych spowoduje że poczujecie się jak odkrywcy innej planety.

Przemierzcie z nami rowerem i pieszo ścieżki prowadzące do ukrytych skalnych kościołów, pustelni i miejsc kultów pogańskich. Poznaj smak zmęczenia wdrapując się duktami uzywanymi tylko przez zwerzęta, wspinajac się z rowerem na niedostepne szczyty tuficznych gór.

Wyczerpujace dni i barwne wieczory

Picture
Odkryjcie z TUbike tajemnicze podziemne miasta sprzed trzech tysięcy lat, wykute w litej skale zamki, seldżuckie meczety. Wspólnie poznamy w jaki sposób nieprzerwanie od setek lat wyszywane są dywany, oraz w tradycyjnym punkcie produkcji ceramiki spróbujemy swoich sił w garncarstwie.

Na odpoczynek po trudach proponujemy piknik na polanie z zapierającym dech w piersi widokiem lub kamienny kerevanseray – średniowieczną gospodo-twierdzę położona na jedwabnym szlaku

Wieczorami spędzając czas w wykutych w skale podziemnych winiarniach poznamy wspólnie folklor lokalny: regionalne tańce, zwyczaje weselne oraz mistycznych derwiszy.

Przy butelce najlepszego kapadockiego wina (lub tureckiego piwa) poznamy lepiej siebie nawzajem jak i naszych tureckich gospodarzy. 

Na naszej trasie odwiedzimy miasta takie jak Aksaray, Nevsehir, Nigdy, Kayseri, Uchisar, Goreme, Avanos, Urgup, Derinkuyu, Kaymakli, Ihlara oraz wiele innych.

Jesli któregoś z naszych kapadockich dni poczujecie się odrobine zmęczeni rowerami, pozostawimy je w pensjonacie i pieszo wyruszymy jedną z dziesiatek dolin tej niesamowitej krainy.
Dla spragnionych mocnych wrażeń - piesza wyprawa kanionem rzeki Ihlara.

A JEŚLI DOPADNIE CIEBIE ZMĘCZENIE, NASZ SAMOCHÓD ASEKURACYJNY POMORZE DOTRZEĆ CI DO NASZEGO UROCZEGO PENSJONATU.

Przygodę nasza zakończymy wizytą w Stambule. Tu w zawieszonym nad najwazniejszą na świecie cieśnienie mieście, poznamy jego niewiarygodną historię oraz jego oszałamiające zabytki. Aya Sofya, Błękitnt Meczet, Pałac Topkami oraz Podziemną Cysternę czy Największy Bazar Stambułu, w którym od lat towary wschodu spotykały się z tymi które docierały tu z Europy.

W cenie imprezy turystycznej zawarte jest:

Picture
 • Przelot na trasie Warszawa – Turcja – Warszawa
 • Wszystkie transfery na terytorium Turcji
 • Realizacje programu turystyczno-krajoznawczego
 • Zakwaterowanie w pensjonatach ze śniadaniem.
 • Opiekę licencjonowanego polskiego i tureckiego pilota
 • Asystę samochodu serwisowego, wraz ze wsparciem naszego mechanika rowerowego.
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Wizyta w tradycyjnych miejscach produkcji ceramiki oraz dywanów
 • „Wieczór Turecki” w Kapadocji – połączone z degustacją miejscowych przysmaków oraz lokalnych alkoholi 
 

W cenie imprezy zawarte nie jest

 • Koszt obiadokolacji (dopłata do 9 obiadokolacji wynosi 70 Euro)
 • Opata za wynajęcie roweru górskiego na czas wyprawy 25 Euro
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
 • Napiwków.

Imprezy fakultatywne:

- Wyprawa do ośrodka kultu Wirujących Derwiszy - niesamowita mistyczna podróż w przeszlość.
- Wschod Słońca nad Kapadocją - Niezapomniany lot balonem.
Picture