NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ

W miejscu tym aby rozwiac wszsytkie Wasze wątpliwości postaramy sie odpowiedzieć na najczęsciej pojawiające sie pytania.
Jeśli po przeczytaniu tej częsci wciąż nie jestes czegos pewien lub się wachasz, prosimy zadzwoń lub napisz do nas !!!

Nasze rowery

Podczas naszych wypraw rowerowych korzystamy z wysokiej klasy rowerów górskich i trekkingowych (aluminowe ramy, wysokiej jakości osprzęt, 27 - przerzutek).
W zależności od trasy, jej charakterystyki i wymagań decydujemy który typ roweru będzie lepszy. Gdy trasa w większości jest raczej plaska, przebiegająca w większości utwardzonymi drogami proponujemy rowery trekkingowi na których dużo wygodniej podróżuje pokonuje się kolejne kilometry podziwiając odwiedzane miejsca. W przypadku tras bardziej wymagających: więcej podjazdów i zjazdów, piasku i kamienie, sugerujemy rowery górskie.


Wszystkie nasze rowery są nowe (2010). Odpowiednie dobranie wielkości roweru przez nasz serwis pozwoli na komfortową podróż podczas całej naszej wyprawy. Podczas każdej z naszych wypraw na wszelki wypadek zabieramy ze sobą kilka rowerów więcej.

Wszystkie nasze rowery wyposażone są w oświetlenie bateriowe, koszyki na bidon, bagażniki. Istnieje również możliwość wyposażenia roweru w torbę na kierownice (idealną na aparat) oraz tylnie sakwy na bagażnik.

Jeśli podróżujecie z dziećmi, nie zapomnijcie poinformować nas o tym, tylnia przyczepkę przeznaczona dla dzieci oraz foteliki rowerowe udostępniamy nieodpłatnie.

Co zawiera cena każdej z wypraw?

To co zawarte jest w cenie każdej z naszych imprez turystycznych wyszczególnione jest pod szczegółowym opisem każdej z imprezy. Standardowo w cenie imprezy zawarte są:

- Wszystkie noclegi podczas trwania imprezy turystycznej
Każde miejsce wybieramy w ten sposób by każdy z naszych noclegów był dla Was atrakcja samą w sobie. Śpimy w zamkach, pałacach, typowych gospodarstwach agroturystycznych,
rodzinnych pensjonatach, ale również w grotach Kapadocji, keravanserayach i innych mniej typowych miejscach W większych miastach zatrzymujemy siew zazwyczaj w Hotelach
Standardem są pokoje dwuosobowe z łazienką. Osoby pragnące podczas wyprawy pozostawać w pokoju jednoosobowym dokonać musza dopłaty (około 80Euro)

- Transport w miejsce rozpoczęcia wyprawy i po zakończeniu transport powrotny (wyprawy zagraniczne)

- Wszystkie śniadania. Obiady i kolacje oraz pikniki grillowe są wliczone w cenę lub płatne dodatkowo w zależności od kierunku.

- Ubezpieczenie NNW i KL.

- Transport bagażu, asekuracje pojazdem, pomoc serwisanta rowerowego.

- Prowadzenie i opiekę polskojęzycznego licencjonowanego pilota.

- Przewodników lokalnych w niektórych zwiedzanych obiektach i miastach.

- Wodę na całej trasie wyprawy.

Co z moim bagażem?

Podczas całej wyprawy cały bagaż uczestników transportowany jest przez naszego minbus będącego zarówno transportem dla naszego bagażu jak i asekuracja w przypadku awarii roweru czy słabszego dnia któregoś z uczestników. Każdego ranka bagaż nasz składamy do samochodu, popołudniu lub wieczorem kiedy dojeżdżamy na następnego miejsca noclegu, bagaż czeka na nas na miejscu. Podróżując „na pusto” jedynie z odrobina wody i aparatem i nie martwiąc się o bagaż skoncentrować możemy się na podzianiu piękna odwiedzanych miejsc.

A co jeśli w czasie wyprawy padnę ze zmęczenia?

Nie martw się, każda z naszych wypraw dostosowana jest do zasobów energii naszych uczestników. W naszej ofercie znajdziesz zarówno wyprawy wymagającej odrobiny więcej wysiłku jak i te w których wziąć może każdy, nawet mniej doświadczony rowerzysta.

Podczas naszych wypraw nie pędzimy, nie spieszy się nam. Sama podróż ważniejsza jest od celu. Nigdy nie brakuje nam czasu na odpoczynek na zielonej łące, kąpiel w wodach morza czy jeziora, czy zdjęcie krajobrazu.

Jeśli okazałoby się że tego dnia masz już dosyć rowerowaniu lub po prostu masz słabszy dzień, zabierzemy Cię z trasy naszym vanem. Resztę trasy poznasz poprzez przyciemniane okna z klimatyzowanego siedzenia, docierając autem aż do miejsca następnego noclegu.

Nie bój się nigdy nie zostawimy Cię bez opieki, zagubionego na trasie.