"Kapadocja - Romantycznie rowerem"
11 - 22 Maja 2010
8 - 18 wrzesnia 2010
cena - 2349

Kilkunastodniowa wyprawa rowerowa połączona z wypoczynkiem nad morzem - dla par, narzeczonych i nowożeńców, małżeństw i tych "zwyczajnie" zakochanych.

Plan Wyprawy

Picture

 

Picture
Odkryjcie wspólnie niezapomniane miejsca w Kapadocji oraz urokliwe zatoczki Morza śródziemnego. Podróżując wspólnie we dnie, wieczory spędzicie w urokliwych sceneriach przy kieliszku z winem. Jeśli zmęczycie się rowerowaniem wśród księżycowych krajobrazów i baśniowych kominów, ostatnie dwa dni wyprawy które spędzimy nad Morzem Śródziemnym pozwoli wszystkim nam odpocząć, mocząc zmęczony stopy w chłodnym, błękitnym morzu.

 

Picture
Niesamowity, wręcz niewiarygodny krajobraz pełny baśniowych kominów i grzybów skalnych spowoduje że poczujecie się jak odkrywcy innej planety.

Przemierzcie z nami rowerem i pieszo ścieżki prowadzące do ukrytych skalnych kościołów, pustelni i miejsc kultów pogańskich.

Odkryjcie z TUbike tajemnicze podziemne miasta sprzed trzech tysięcy lat, wykute w litej skale zamki, seldżuckie meczety. Wspólnie poznamy w jaki sposób nieprzerwanie od setek lat wyszywane są dywany, oraz w tradycyjnym punkcie produkcji ceramiki spróbujemy swoich sił w garncarstwie.

Na odpoczynek po trudach proponujemy piknik na polanie z zapierającym dech w piersi widokiem lub kamienny kerevanseray – średniowieczną gospodo-twierdzę położona na jedwabnym szlaku

Wieczorami spędzając czas w wykutych w skale podziemnych winiarniach poznamy wspólnie folklor lokalny: regionalne tańce, zwyczaje weselne oraz mistycznych derwiszy.

Przy butelce najlepszego kapadockiego wina poznamy lepiej siebie nawzajem jak i naszych tureckich gospodarzy. 

 

Picture
Na naszej trasie odwiedzimy miasta takie jak Aksaray, Nevsehir, Nigdy, Kayseri, Uchisar, Goreme, Avanos, Urgup, Derinkuyu, Kaymakli, Ihlara oraz wiele innych

Jesli któregoś z naszych kapadockich dni poczujecie się odrobine zmęczeni rowerami, pozostawimy je w pensjonacie i pieszo wyruszymy jedną z dziesiatek dolin tej niesamowitej krainy.

Dla spragnionych mocnych wrażeń - piesza wyprawa kanionem rzeki Ihlara.

Przygodę nasza zakończymy wizytą w Stambule. Tu w zawieszonym nad najwazniejszą na świecie cieśnienie mieście, poznamy jego niewiarygodną historię oraz jego oszałamiające zabytki. Aya Sofya, Błękitnt Meczet, Pałac Topkami oraz Podziemną Cysternę czy Największy Bazar Stambułu, w którym od lat towary wschodu spotykały się z tymi które docierały tu z Europy.

Wyprawe nasza zakończymy dwudniowym odpoczyniem nad Morzem śródziemnym, mocząc zmęczone acz zasłuzone nogi na najpiekniejszych tureckich plażach

 

W cenie imprezy turystycznej zawarte jest:

 • Przelot na trasie Warszawa – Turcja – Warszawa
 • Wszystkie transfery na terytorium Turcji
 • Realizacje programu turystyczno-krajoznawczego
 • Zakwaterowanie w pensjonatach ze śniadaniem.
 • Opiekę licencjonowanego polskiego i tureckiego pilota
 • Asystę samochodu serwisowego, wraz ze wsparciem naszego mechanika rowerowego.
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Wizyta w tradycyjnych miejscach produkcji ceramiki oraz dywanów
 • „Wieczór Turecki” w Kapadocji – połączone z degustacją miejscowych przysmaków oraz lokalnych alkoholi 
W cenie imprezy zawarte nie jest

 • Koszt obiadokolacji (dopłata do 9 obiadokolacji wynosi 70 Euro)
 • Opata za wynajęcie roweru górskiego na czas wyprawy 25 Euro
 • Zakup biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.
 • Koszt napiwków.
  Koszt wizy tureckiej (10 euro płatne na granicy)
Picture