Wyprawa dla grup zorganizowanych min. 5 osób.

„Śladem Barbarzyńców Północy – Wzdłuż Bałtyku na spotkanie z Wikingami”

Dzień I 65 km

Picture
Nasza rowerowa przygodę rozpoczniemy z Gdańska. Spotykamy się o godzinie 10.00 w okolicy ratusza miejskiego. Bagaże zostaną spakowane do samochodu asekuracyjnego. Następnie wyruszymy w stronę Motławy skąd statkiem wraz z rowerami przepłyniemy na Półwysep Helski.

Z Helu, miasta na koniuszku półwyspu rozpoczniemy nasza rowerową wędrówkę. Tego dnia odwiedzimy: Jastarnię, Juratę, Chałupy i Władysławowo. Poznamy zarówno zabytki architektury Północnych Kaszub jak i pozostałości II Wojny Światowej. Po całodziennej jeździe wzdłuż przepięknego wybrzeża Bałtyku dotrzemy do Przylądka Stilo. Tu spędzimy nasz pierwszy nocleg. Przy ognisku, będziemy mięli okazję poznać się bliżej i wypić pierwsze wspólne piwo.

Dzień II 50 km

Kontynuujemy naszą wędrówkę wzdłuż wybrzeża, docieramy do wpisanego na listę UNESCO Słowińskiego Parku Narodowego. Ruchome wydmy, przybrzeżne jeziora oraz otaczająca nas z każdej strony nieskażona przyroda. To nie wszystkie atrakcje tego dnia.  Czeka nas jeszcze wizyta w skansenie Słowińców, pozostałości tajnych niemieckich wyrzutni V2 oraz wspinaczka na świętą górę – Rowokół. W trakcie dnia znajdziemy czas na piknik na samotnej plaży i kąpiel zarówno w morzu jak i tę słoneczną. W jednej z nadmorskich miejscowości zatrzymujemy się na nocleg
.

Dzień III 60 km
Kontynuujemy naszą podróż przez portowe urokliwe miasto Ustkę i niewielkie kąpielisko Jarosławiec dotrzemy do królewskiego miasta Darłowa. Miasta z którego pochodził jak i którym władał „Ostatni z wielkich Wikingów” Król Danii, Szwecji i Norwegii Eryk II Pomorski. W mieście  z czasów świetności zachował się średniowieczny zamek, oraz unikalna kaplice św. Gertrudy zbudowana w stylu gotyku skandynawskiego.

 W Darłowie pozostaniemy dwie noce.

Dzień IV 0 km

Picture
Po dotychczasowych trudach naszej wędrówki, na jeden dzień odstawimy rowery, wyruszając co świt tradycyjnym kutrem rybackim na połów dorsza. Podczas wyprawy tej morskiej podczas pracowitego wędkowania zapoznamy się również z tradycyjnymi przyśpiewkami rybackimi,  A tych którym milszy stały ląd zapraszamy do na plażę, do zamku lub do parku wodnego.


Dzień V 60 km

Powracamy na rowery i uroczymi leśnymi ścieżkami oraz bocznymi drogami docieramy wzdłuż nadmorskich jezior do Kołobrzegu, miasta uzdrowiska oraz miasta w którym wielbiciele nocnych zabaw znajdą wszystko czego zapragną. Podczas jazdy dłuższą przerwę piknikowo grilową urządzimy w okolicy jezior nadmorskich: Wicko i Bukowo.

Picture

  Dzień VI 65 km

Picture
Wyjeżdżając z Kołobrzegu odwiedzimy dawniej tajne a dzisiaj porzucone lotnisko i bazę radziecką. Koleją z atrakcji będą ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu, położonego nad klifie morskim grożącym zawaleniem. Dalej docierając do uroczych nadmorskich miasteczek, powoli zbliżając się do największej polskiej wyspy Wolina, w okolicy której dotrzemy tego dnia wieczorem, odwiedzając po drodze jedno z ważniejszych miast regionu, pełne średniowiecznych zabytków miasta Kamień Pomorski.

Dzień VII 30 km

Dnia tego docieramy do miasteczka Wolin, zazwyczaj trochę sennego i niewielkiego, jednak w okresie naszej wizyty, przemianowanego na Jomsborg – pełnego życia, w dodatku życia średniowiecznego. Przybywając na wyspę powitają nas przybyli z całej Europy, ostatni przedstawiciele Wikingów, Venetów jak i inne ludy zdawałoby się dawno wymarłe. Podczas świętowanego w czasie naszej wizyty Festiwalu Wikingów, będziemy mieli okazje obejrzeć bitwy staczane przez dzielnych wojów, ceremoniał pogrzebu wikińskiego wodza oraz wyścigi łodzi wikińskich.

Dzień VIII 30 km

Picture
Ostatni dzień naszej wędrówki to najpiękniejsze plaże Bałtyku, najwyższe w Polsce nadmorskie klify, bajkowa sceneria i możliwość spotkania z ostatnimi na wyspie żubrami, zarówno tymi w Wolińskim Parku Narodowym jak i tymi podczas naszego ostatniego, wieczornego ogniska. Ostatni z naszych noclegów spędzimy w okolicach Międzyzdrojów, skąd po pożegnaniu dnia następnego rozjedziemy się do domów.

 CENA IMPREZY 849 zł. ZAWIERA:

- 7 Noclegów ze śniadaniem. Gosp. agroturystyczne, domki lub hotele.
- Ubezpieczenie NNW i KL
- Opiekę i przewodnictwo i prowadzenie grupy przez pilota wycieczek, realizacje planu krajoznawczo-wypoczynkowego
- Transport bagażu i pomoc w przypadku awarii roweru. Asekuracja samochodem.
- Wodę na trasie wycieczki.

CENA NIE ZAWIERA:
- Wyżywienia poza śniadaniami, dopłata do 5 obiadokolacji i dwóch pikników wynosi 240 zł.
- Wynajem roweru - 150 zł za całą imprezę
- Napojów do posiłków poza wodą oraz sokami podczas pikników.
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, około 40 zł
- Dopłaty do rejsu kutrem na połów dorsza 100 zł.